A kövirózsa leveleiben a magyar népművészet díszítő elemei jelennek meg. A növényi ornamentika a szakralitás érvényesítésére, az ősi világ, a paradicsomi állapotok harmóniájában való feloldódásra áhítozó törekvést jelzi, ébren tartja a természethez való kapcsolódás, a természeti rend velünk született igényét és lehetőségét. Az inda motívumok burjánzásukkal fokozzák a kompozíció hatását. Az S-alakban felfelé törekvés az élet folytonos változását, az örök mozgást, a nyughatatlanságot, ugyanakkor a lélek felemelkedését, az Istenhez vezető útját jelképezi.
Az indák hullámzása a középső leveleken szív alakban teljesedik ki, amely az élet, a lélek, a hit, a megváltás, a szeretet, a szerelem, a megértés és bölcsesség forrása.
A mandalát kívülről rózsák fogják közre, amely női szimbólum: a szépség, a vágy, a lélek, a szerelem, az élet és a teljesség jelképe. Mint középkori eredetű szimbolika, utalhat a napra, lehet óvó és termékenységvarázsló szerepe is.
A mandala összességében erőt és magabiztosságot sugároz. Harmonikus elrendezése az egyensúlyra, teljességre utal. Dinamikus mozgató, mégis stabil, megnyugtató erőket szimbolizál. Elrendezésének köszönhetően hatalmas erőket fókuszál a középpontjában újra megjelenő logóban.
A mandala alapszíne a kék, amelynek több jelentéstartalma is van. A mandalában szereplő, túlnyomóan női energiákat hordozó motívumokat jól ellensúlyozza ez az erős, férfi polaritású energiát hordozó szín. Szimbolizálhatja a tükröt, amely maga az elme: tiszta, mint az ég, üres, s mégis ragyogó. A kék szín a torok csakra színe, amely felelős a kommunikációért, a világos és őszinte érzelmek, gondolatok és szükségletek kifejezéséért. A kék szín kiegészül fehérrel, s így megtestesíti a vizet, amely bizonyos formában légies, súlytalan, ugyanakkor nehéz is lehet. A víz befolyik a legmélyebb helyekre, s ott letelepszik. Szilárd sziklán vágja át magát, de teszi mindezt nyugodtan, erőszak nélkül. Mikor megfagy, kemény, éles, és tiszta (mint az elme), de ahhoz, hogy a legtöbbet hozza ki magából, folyékonynak és alkalmazkodónak kell lennie (mint az áramló folyó).
A mandalát lila-ezüst szegély fonja át és derengő lila szín öleli körbe. Tökéletes lezárása a hatalmas erőket fókuszáló mandalának, hiszen a lila a korona csakra színe is egyben. Ez az éteri energiaközpont kapcsol össze bennünket a szellemvilággal, a körülöttünk áramló, láthatatlan erőkkel, amelyeket a gyerekek intenzívebben érzékelnek, mint a felnőttek. A korona csakra szimbóluma az ezerszirmú lótusz, a megvilágosodás jelképe, amelynek tökéletes leképezése a kövirózsa alakzat.
A személyre szabott mandala elkészítéséért és értelmezéséért hálás köszönet a Mandala4U alkotópárosának, Vyának és Petinek.